práve ste tu : Kultúra Šoubiznis Zomrel Bollywoodsky herec Dev Anand

Zomrel Bollywoodsky herec Dev Anand

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 4. decembra (WEBNOVINY) - Romantický hrdina a módna ikona Bollywoodu Dev Anand zomrel vo veku 88 rokov. The Press Trust indickej tlačovej agentúry vydal správu, že Anand zomrel v sobotu v Londýne na infarkt.

Herec bol v britskej metropole kvôli lekárskej prehliadke a jeho zdravotný stav bol v posledných dňoch zlý. Agentúre to potvrdili anonymné zdroje z umelcovej rodiny. Dev Anand bol často prirovnávaný k americkému hercovi Gregory Peckovi vďaka svojmu výzoru a bol známy svojou nekonečnou energiou a vášňou pre film. Anand účinkoval vo viac než 100 filmoch. Medzi jeho najznámejšie snímky patria Munimji (1955), C.I.D. (1956) či Love Marriage (1959).

Anand v roku 2001 získal tretie najvyššie občianske ocenenie a dostal niekoľko cien filmového priemyslu. V roku 1954 sa oženil s herečkou Kalpanou Kartik (pravým menom Mona Singha), s ktorou mal dve deti. Jeho bratia Chetan a Vijay boli obaja filmovými režisérmi. Ich sestra Sheel Kanta Kapur bola matkou Shekhara Kapura, na Oscara nominovaného režiséra filmu Kráľovná Alžbeta: Zlatý vek (2007).

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 240 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.008 s.