práve ste tu : Kultúra Šoubiznis Dvanásty Ples v opere úderom na gong otvorí Jamelia

Dvanásty Ples v opere úderom na gong otvorí Jamelia

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 16. decembra (WEBNOVINY) - Dvanásty ples v opere úderom na gong otvorí anglická speváčka Jamelia, ktorá o polnoci zaspieva svoj svetoznámy hit Superstar.

V rámci programu, ktorým bude hostí sprevádzať moderátorka Andrea Pálffy-Belányiová, sa predstavia poprední operní sólisti Monika Fabiánová, Eva Hornyáková, Miroslav Dvorský, Aleš Jenis či mimoriadne talentovaná mladá speváčka Patrícia Janečková.

Ples v opere, ktorý sa uskutoční 7. januára v historickej budove Slovenského národného divadla, bude tradične prvým v plesovej sezóne.

"Prípravy 12. plesu v opere trvali takmer celý rok. Veľmi nám záleží na tom, aby sme každý ďalší ročník prišli s niečím novým a Ples v opere neustále posúvali o úroveň vyššie. Som presvedčená, že tento rok sa nám to podarilo ešte výraznejšie než po minulé roky. Máme radosť zo záujmu hostí plesu, ktorí podporujú myšlienku pomoci deťom s chorými srdiečkami a tešíme sa aj z príjemných programových inovácií. Jednou z nich je aj špeciálna dramaturgia, ktorá v úvode večera impozantným číslom doslova rozozvučí celú operu a vykúzli nezabudnuteľnú atmosféru,“ prezradila Andrea Cocherová, zástupkyňa hostiteľa Plesu v opere, spoločnosti Orange Slovensko, ktorá spoločne s Čestným plesovým výborom dohliada na prípravu Plesu v opere.


Do gongu udrie Superstar

Špeciálnu úlohu v rámci programu zohrá už tradične speváčka, ktorej meno je známe aj ďaleko za hranicami Slovenska. Tento rok sa milej povinnosti symbolického otvorenia plesu úderom na gong ujme britská speváčka Jamelia.

Program odštartuje v unikátnom prevedení veľkolepá Sinfonietta Leoša Janáčka pod taktovkou dirigenta Martina Leginusa. Tá sa prenesie do originálnej opernej medley.

"Po boku operných sólistov Moniky Fabiánovej, Evy Hornyákovej, Miroslava Dvorského a Aleša Jenisa vystúpi na doskách opery aj mimoriadne talentovaná mladá speváčka Patrícia Janečková, pre ktorú bude vystúpenie na prestížnom Plese v opere ďalším dôležitým míľnikom jej umeleckého vývoja,“ uviedol hudobný dramaturg plesu Matej Drlička.

Operu vystrieda baletné vystúpenie, v rámci ktorého sa predstavia prvotriedni umelci európskeho baletu Jurgita Dronina a Andrey Leonovitch.

O hudobný sprievod pri prvých dvoch tanečných kolách sa postará svetoznáma viedenská Strauss capelle.

Dvanásty ples v opere dá priestor aj domácej legende Jankovi Lehotskému, českej speváčke Báre Basikovej či trojici okúzľujúcich speváčok American Divas z USA.


Réžia pod taktovkou Ďurovčíka

Režisérom plesového večera bude Ján Ďurovčík a o slávnostnú premenu divadla sa postará opäť dvorný architekt Plesu v opere Miloš Pietor.

Členmi Čestného plesového výboru, ktorý dohliada už tradične na dodržiavanie vysokých kritérií na spoločenskú a kultúrnu úroveň Plesu v opere, sú pre jeho 12. ročník generálny riaditeľ UniCredit Bank Slovakia Jozef Barta, profesorka operného spevu na Akadémii umení v Banskej Bystrici Eva Blahová, primátor hlavného mesta Bratislavy Milan Ftáčnik, herec a profesor VŠMU Martin Huba, zakladateľ systému Dobrý Anjel Andrej Kiska, generálny riaditeľ Orange Slovensko Pavol Lančarič, predseda Slovenskej akadémie vied Jaromír Pastorek, operná speváčka Ľubica Vargicová a herečka a pedagogička na VŠMU Emília Vášáryová. Informácie agentúre SITA poskytol Tomáš Turčan z agentúry Relations Consulting.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 286 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.010 s.