práve ste tu : Šport Hokej Selänne a Koivu poslali trénerovi Fínska ospravedlnenky

Selänne a Koivu poslali trénerovi Fínska ospravedlnenky

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

HELSINKI 18. apríla (WEBNOVINY) - Fínsky hokejový útočník Teemu Selänne sa nepredstaví na májových majstrovstvách sveta, ktoré sa budú konať v Helsinkách a Štokholme.

Štyridsaťjedenročný veterán si po skončení základnej časti NHL, v ktorej sa s Anaheimom neprebojoval do play-off, zobral krátky čas na rozhodnutie.

V pondelok však trénerovi národného tímu Jukkovi Jalonenovi oznámil, že sa nepredstaví na svetovom šampionáte. "Dôvody sú irelevantné. Rozhodol sa tak a nezmeníme to," uviedol pre Helsingin Sanomat tréner Jalonen. Teemu Selänne plánuje v júli oznámiť, či ešte bude pokračovať v hráčskej kariére, alebo definitívne zavesí korčule na klinec.

Počas víkendu sa Jalonenovi ospravedlnil aj Selänneho klubový spoluhráč Saku Koivu. Ich krajania z NHL - brankár Kari Lehtonen z Dallasu a útočník Mikko Koivu z Minnesoty - prisľúbili svoju účasť na MS. Už skôr tak urobili aj Jussi Jokinen z Caroliny, Petteri Nokelainen z Montrealu a Lennart Petrelli z Edmontonu. Účasť musel odmietnuť Ville Leino z Buffala.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 287 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.013 s.