práve ste tu : Svet Terorizmus Radikáli skúsili v centre Jeruzalemu podpáliť mešitu

Radikáli skúsili v centre Jeruzalemu podpáliť mešitu

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

JERUZALEM 14. decembra (WEBNOVINY) - Neznámi útočníci sa v noci na stredu pokúsili podpáliť mešitu v centre Jeruzalema. Vonkajšie múry budovy popísali protiarabskými sloganmi urážajúcimi proroka Mohameda.

Podpáliť mešitu, ktorá sa momentálne nepoužíva, sa im nepodarilo. Polícia predpokladá, že páchateľmi sú pravicoví židovskí extrémisti, ktorí často útočia na Palestínčanov a ich majetok.

"Polícia začala incident vyšetrovať," povedal policajný hovorca Micky Rosenfeld. Útok odsúdil starosta Jeruzalema Nir Barkat, podľa ktorého na podobné útoky platí v Izraeli nulová tolerancia.

Útoky zo strany židovských extrémistov sú v poslednej dobe častejšie. Radikálni osadníci prepadli v utorok základňu izraelskej armády na severe Západného brehu a zničili niekoľko vozidiel.

Protestovali tak proti likvidácii nelegálnych obydlí na okupovaných územiach. Izraelská armáda informovala, že v stredu v noci neznámi páchatelia podpálili niekoľko palestínskych áut pri mestách Nábulus a Kalkilíja na Západnom brehu. Polícia väčšinou útočníkov nevypátra.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 135 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.008 s.