práve ste tu : Svet Udalosti Môj syn je najhorší terorista, tvrdí Breivikov otec

Môj syn je najhorší terorista, tvrdí Breivikov otec

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BERLÍN 21. decembra (WEBNOVINY) - Anders Breivik, ktorý v júli v Nórsku chladnokrvne zavraždil 77 ľudí, je najhorší terorista od druhej svetovej vojny. Myslí si to jeho otec, ktorý sa o svojom synovi rozhovoril v rozhovore pre nemecký týždenník Stern.

Sedemdesiatšesťročný Jens Breivik je bývalým diplomatom a v súčasnosti žije vo Francúzsku. So svojím synom bol naposledy v kontakte asi pred šiestimi rokmi, aj to len prostredníctvom telefónu. Teraz ho však chce navštíviť v jeho nórskom väzení.

"Chcem sa mu pozrieť do očí. Možno budem schopný vzbudiť v ňom nejaké city," uviedol Jens Breivik v interview, ktoré magazín Stern zverejnil v stredu. "Je najhorším teroristom od druhej svetovej vojny. Zabil 77 nevinných ľudí a nie je schopný prejaviť žiadnu ľútosť," dodal.

Jens sa s Breivikovou matkou rozviedol, keď mal Anders len rok. So svojím synom udržiaval odvtedy len sporadické kontakty, teraz si to však podľa vlastných slov vyčíta. Iróniou osudu je fakt, že Jens kedysi pracoval v jednej z vládnych budov v Osle, ktoré boli zničené pri bombovom útoku jeho syna.

Obrazom: Nórsko smútilo za obeťami Andersa Breivika

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 166 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.008 s.