práve ste tu : Svet Zaujímavosti zo sveta V Česku žije viac rytierov z Hviezdnych vojen ako Rómov

V Česku žije viac rytierov z Hviezdnych vojen ako Rómov

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

PRAHA 15. decembra (WEBNOVINY) - Český štatistický úrad vo štvrtok zverejnil prvé výsledky z nedávneho sčítania obyvateľstva.

Údaje okrem iného potvrdili dávnejší predpoklad, že Česká republika je jednou z najateistickejších krajín Európy.

Jedno "náboženstvo" však v tejto viac ako 10-miliónovej krajine naberá na popularite. Viac ako 15-tisíc Čechov vo svojich sčítacích formulárov napísalo do kolónky "viera" slovné spojenie "rytier Jedi". To je viac ako počet tých, ktorí sa prihlásili k rómskej národnosti.

"Pätnásťtisíc ľudí, čo je veľkosť menšieho mesta, nie je zanedbateľný sociálny fenomén," komentoval výsledky Stanislav Drápal, zástupca šéfa českého štatistického úradu. V Prahe zaznamenali takmer 4000 nasledovateľov rytiera Jediho, čo tvorí asi 0,3-percenta z celkovej populácie hlavného mesta.

Celkovo sa ale najviac Čechov prihlásilo k rímskokatolíckej viere (takmer 1,1 milióna). Asi päť miliónov Čechov neuviedlo žiadne vierovyznanie.

Rytieri Jedi sú hlavnými postavami fenomenálnej filmovej série Hviezdne vojny a známi sú svojimi farebnými svetelnými mečmi. Ich morálne zásady si vo svete našli už státisíce prívržencov.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 161 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.008 s.