práve ste tu : Svet Zaujímavosti zo sveta Bosý bandita ide na vyše sedem rokov do väzenia

Bosý bandita ide na vyše sedem rokov do väzenia

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 17. decembra (WEBNOVINY) - Američana Coltona Harrisa-Moorea, známeho ako Bosý bandita, v piatok sudkyňa poslala na sedem rokov a tri mesiace do väzenia po tom, ako sa priznal ku 32 zločinom spáchaným v štáte Washington. Len 20-ročný mladý muž sa za uplynulé dva roky objavoval v novinách pre jeho početné krádeže áut, lodí a lietadiel.

Svoju prezývku si vyslúžil vďaka tomu, že väčšinu svojich zločinov páchal bosý a zanechával po sebe stopy. Niekedy ich dokonca obkreslil kriedou. Ešte v júni tohto roku sa priznal k siedmim federálnym zločinom, za ktoré ho v januári môžu odsúdiť na ďalších šesť a pol roka väzenia. Tresty si však bude odpykávať súčasne.

Lupič má na konte krádeže áut a lodí, tiež vykrádal banky a letné domy, z ktorých si bral jedlo, elektroniku a kreditné karty. Priznal sa i k napadnutia policajta. Napriek tomu, že nemá licenciu na pilotovanie lietadla, minimálne tri ukradol. Zatknúť sa ho podarilo až po tom, ako s jedným lietadlom na Bahamách v júli 2010 havaroval.

Harris-Moore a jeho právnik John Henry Browne ospravedlňovali zločincovo správanie ťažkým detstvom, ktoré by mladík podľa jeho slov neprial ani svojim najhorším nepriateľom. Jeho matka údajne totiž namiesto jedla pre svoje dieťa nakupovala alkohol a cigarety a vyberala si partnerov, ktorí mali problémy so zákonom. Zrejme aj preto mu sudkyňa Vickie Churchill vyjadrila svoje sympatie.

"Mohla som čítať o živote masového vraha. Mohla som čítať o mladíkovi závislom na drogách či alkohole, ktorý kráčal v stopách svojej matky. Toto je triumf Coltona Harrisa-Moorea a víťazstvo ľudského ducha," vyjadrila sa. Dodala však, že nemá inú možnosť, ako poslať ho za mreže. Zlodej bol údajne s rozsudkom spokojný, hrozilo mu totiž až 10 rokov väzenia.

Vo svojom vyhlásení Harris-Moore uviedol, že za svoje činy preberá zodpovednosť a že si príliš neskoro uvedomil, aký strach spôsobil svojim obetiam. Tiež vysvetlil, ako sa naučil pilotovať lietadlo - údajne študoval rôzne manuály a videá.

Čas vo väzení chce stráviť učením sa na vysokú školu, dúfa, že sa mu podarí získať titul v odbore letecké inžinierstvo. V auguste podpísal zmluvu na film, no honoráru 1,3 milióna dolárov (v prepočte približne 995-tisíc eur) sa zriekol, aby mohol vrátiť peniaze svojim obetiam.

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.bbc.co.uk a z tlačových agentúr Reuters a AFP.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 154 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.008 s.