práve ste tu : Svet Zaujímavosti zo sveta Expolicajt si vymyslel 19 detí, štát okradol o peniaze

Expolicajt si vymyslel 19 detí, štát okradol o peniaze

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

ATÉNY 17. decembra (WEBNOVINY) - Grécka polícia po 15 rokoch odhalila podvodné praktiky svojho bývalého príslušníka, ktorý dlhé roky poberal príspevky na svojich devätnásť vymyslených detí.

Ako ešte vo štvrtok informovala polícia juhoeurópskej krajiny, nemenovaný bývalý policajt od roku 2001, kedy dal výpoveď, žil výlučne zo štátnej pomoci. Tu si pýtal na základe z internetu ukradnutých fotografií a sfalšovaných dokumentov o narodení minimálne jedného dieťaťa ročne.

Rozvedený a v skutočnosti bezdetný 54-ročný muž od roku 1996 od štátu dostal minimálne 150-tisíc eur, no suma môže podľa polície byť oveľa vyššia. Do pozornosti úradov sa dostal po tom, ako vysvitlo, že podozrivo vysoký počet jeho detí z neho robí otca najpočetnejšej rodiny v celej krajine. V priemere totiž grécka rodina pozostáva z dvoch až troch detí. Bývalého policajta zatkli ešte v stredu, keď si išiel po svojich osemtisíc eur na úrad práce.

Podobné podvody potvrdzujú názory, že za zlou ekonomickou situáciou 11-miliónového Grécka je z veľkej časti zneužívanie sociálneho systému a daňové úniky. Ako dodáva agentúra Reuters, dokazuje to aj nedávny prípad údajne chudobného farmára z ostrova Thasos, ktorého príjmy namiesto farmárčenia v skutočnosti pochádzali z úžerníctva. Ako neskôr vysvitlo, súčasťou jeho majetku boli aj luxusné vozidlá značiek Ferrari či Porsche.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 187 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.008 s.